CEVSE

Recent Advances in Energy Conservation Techniques for Buildings Workshop: From Micro Scale to Urban Level 04 -08 December 2017 Istanbul Technical University, Taskısla 

newtonPartner countries, UK and Turkey, seek to improve energy efficiency and sustainability of the existing and new built environment. This can only be achieved by introducing novel technologies, low carbon solutions, renewable energy integration and better urban planning.

For more information.

 Tasarım Bienali   «Public Drawing»  Workshop 2014

iksvİKSV 2. Tasarım Bienali kapsamında Atalier Bow Wow tarafında «Public Drawing» başlıklı workshop Merkez’de gerçekleştirilmiştir.

Çalışma Rum Okulunda sergilenmiştir.

iksv2iksvfotoiksvfoto2


“Novel Energy for the Regenerative Built Enviroment:Technical and Managerial aspects’ Workshop 2014

3-6 Mart 2014 tarihinde ‘Novel Energy for the Regenerative Built Enviroment:Technical and Managerial aspects’” başlıklı workshop Merkez Seminer Salonunda gerçekleştirilmiştir.

Novel Energy and Biotechnology Developments in the Sustainable Built Environment’ Workshop 2014

24-27 Mart 2014 tarihinde ‘Novel Energy and Biotechnology Developments in the Sustainable Built Environment’ başlıklı workshop Merkez Seminer Salonunda gerçekleştirilmiştir.

 
“Gayrimenkul Yatırım ve Finansman Analizleri ve Kentsel Dönüşüm Projelerine Uygulamaları” Workshop

abdullah yavaşKüreselleşen dünya koşullarında kentlerin karşılaştığı sorunlar gün geçtikçe artmaktadır. Kentlerin planlanması ve yeniden yapılanması üzerine yapılan çalışmalar fiziksel, sosyal, kültürel ve ekonomik boyutları ile büyük önem kazanmaktadır. Bu nedenle karşılaşılan sorunların çözümüne yönelik çalışmalarda uygulanması gereken yöntemler de değişik disiplinlerden uzmanların katılımını gerektirmektedir.

Bu nedenle İstanbul Teknik Üniversitesi Çevre ve Şehircilik Uygulama Araştırma Merkezi tarafından düzenlenmesi planlanan workshop da konu olarak "Gayri Menkul Yatırım ve Finansman Analizlerleri ve Kentsel Dönüşüm Projelerine Uygulamaları" seçilmiştir. Workshop şehir planlama ve gayrimenkul alanında gerek kamu gerek özel sektörde çalışan 50 .katılımcı ile gerçekleştirilmiştir.

Workshop, The Pennsylvania State University Institute for Real Estate Studies araştırma direktörlüğünü de yürütmekte olan Prof. Dr. Abdullah YAVAŞ tarafından yürütülmüştür.

 

Kentsel Biyosfer Rezervleri Workshop Çalışması

Azime TEZER yürütücülüğünde yapılan ve UNESCO tarafından desteklenen UNESCO Projesinin 31 Ocak – 1 Şubat 2005 tarihleri arasında yapılan "Kentsel Biyosfer Rezervleri: İstanbul’un Potansiyelleri" başlıklı Workshop Merkezimiz tarafından desteklenmiştir.

 

Global Studio Workshop Çalışması

25 Haziran – 2 Temmuz 2005 UIA 2005 Istanbul Kongresi kapsamında düzenlenen The Global Studio: International Student Charette'de Merkezimiz Partner olarak görev yapmıştır.